Informujemy, że jako Centrum Medycyny Rodzinnej „Hipokrates” przystąpiliśmy do akcji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19. Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.
Szczepienia są nadzieją na lepsze jutro i powrót do normalności. To także zwieńczenie wytężonej pracy naukowców z całego świata. 


Zapisy na szczepienia rozpoczynają się 15.01.2021 i są prowadzone według kolejności ustalonej przez Ministerstwo Zdrowia.

Szczepionki przeciwko COVID-19 wywołują wiele strachu. Niepotrzebnie. Niezależnie od rodzaju szczepionki, każda z nich przechodzi staranne badania i może być podana wyłącznie po dopuszczeniu do obrotu przez wyspecjalizowane instytucje. A w badania nad szczepionką przeciw COVID-19 zaangażowali się wybitni naukowcy z całego świata. Dzięki tak dużemu, globalnemu wysiłkowi mamy produkt, który może być skuteczną bronią w walce z pandemią.

Szczepienie w naszej przychodni jest przeprowadzane według najwyższych standardów, całkowicie bezpieczne i darmowe.


Osoby, u których stwierdzono alergię i/lub miały wstrząs anafilaktyczny są kwalifikowane do szczepienia według Rekomendacji Zespołu Ekspertów pod kierunkiem Konsultanta Krajowego w dziedzinie Alergologii.

Kto może się zaszczepić w pierwszej kolejności?

  • Pracownicy służby zdrowia
  • Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych
  • Osoby powyżej 60. roku życia
  • Służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko
  • Nauczyciele

Procedura szczepień

Proces rejestracji powszechnego szczepienia Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się w I kwartale 2021 r.
Procedura będzie prosta i bezpieczna.
Poszczególne etapy to:

1. Rejestracja – przez infolinię, u lekarza POZ, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta

2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza. Przed wizytą warto pobrać i wypełnić kwestionariusz wywiadu przed szczepieniem.

3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu. 

4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.